Aktualności


W ramach projektu „Kraina wątku i osnowy” Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zachęca do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie na Tkaninę Ludową.Ogłaszamy nabór zgłoszeń do siódmej edycji Konkursu Stara Tradycja organizowanego przez Fundację Wszystkie Mazurki Świata w ramach Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata 2017.Zapraszamy młodych solistów i duety do udziału w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Kolędy i Pastorałki współczesnej "Kantyczka 2017".

\r\n


13 lipca 2016 roku w Muzeum Wsi Kieleckiej panie z Zespołu Obrzędowego Kowalanki uczestniczyły w specjalnie zorganizowanej sesji zdjęciowej przedstawiającej staropolskie obrzędy. 

\r\n


8 września rozpoczął się wyjątkowy konkursu poetycko–fotograficzny „Sfotografuj wiersz – zwierszuj fotografię: edycja świętokrzyska”.

\r\n


W piątą niedzielę Wielkiego Postu 13 marca 2016 roku w bazylice mniejszej pw. Trójcy Świętej w sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego odbył się Koncert Galowy III Regionalnego Przeglądu Pieśni Pasyjnej i Pokutnej.

\r\n


W sobotę, 6 lutego, Zespół Obrzędowy Kowalanki reprezentował gminę Sitkówka-Nowiny podczas 41 Ogólnopolskiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych, który odbył się w Tarnogrodzie w województwie lubelskim.

\r\n


W dniach 7-8.11.2015 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbedą się warsztaty poświęcone tradycyjnym melodiom tanecznym ze wschodniej Kielecczyzny - z okolic łagowa i Opatowa, a także kieleckiego Powiśla.

\r\n


  Za ludzi polskiej wsi - gospodynie, rolników i sadowników modlono się w niedzielę, 13 września, w Licheniu podczas V Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z terenów wiejskich. W uroczystościach tych udział wzięło Koło Gospodyń Wiejskich „Kowalanki”.

\r\n


Zapraszamy na występ Kapeli Ciekoty podczas Motopikniku, który odbędzie 23 sierpnia 2015 w Parku Etnograficznym w Tokarni.

\r\n

Jawor

U źródeł kultury

Kontakt:

ul. Jana Pawła II 6
25-025 Kielce
Tel.: 41 34 492 97
sekretariat@mwk.com.pl