Aktualności


  Za ludzi polskiej wsi - gospodynie, rolników i sadowników modlono się w niedzielę, 13 września, w Licheniu podczas V Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z terenów wiejskich. W uroczystościach tych udział wzięło Koło Gospodyń Wiejskich „Kowalanki”.

\r\n


Zapraszamy na występ Kapeli Ciekoty podczas Motopikniku, który odbędzie 23 sierpnia 2015 w Parku Etnograficznym w Tokarni.

\r\n


Serdecznie zapraszamy 16 sierpnia 2015 r.  do Parku Etnograficznego w  Tokarni na Dzień Świętego Franciszka. Będzie to wielkie święto miłośników zwierząt.

\r\n


Unikatowe artykuły "Muzykanci" oraz "Nie tylko garnki lepią" inspirowane pracą Piotra Gana przekazał Muzeum Wsi Kieleckiej ostatni spadkobierca i "przedstawiciel rodu" , jak sam żartobliwie siebie określa, Pan  Redaktor Marek Różycki jr. - Powstały dzięki ...

\r\n


Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na uroczyste obchody 72. Rocznicy Pacyfikacji Michniowa.

\r\n


Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Muzeum Wsi Kieleckiej zapraszają na X. jubileuszową edycję Jarmarku Agroturystycznego, która odbędzie się w Parku Etnograficznym w Tokarni 7 czerwca 2015 ( godz. 12.00 -18.00).

\r\n


Nienajlepsza pogoda nie odstraszyła miłośników folkloru, którzy tłumnie przybyli do Parku Etnograficznego w Tokarni, aby obcować z kulturą ludową.

\r\n


Polskie Radio Kielce oraz Muzeum Wsi Kieleckiej serdecznie zapraszają 24 maja 2015 na wielką galę i koncert muzyki ludowej "Jawor - u źródeł kultury" do Parku Etnograficznego w Tokarni.

\r\n


Zapraszamy na kolejną Europejską Noc Muzeów 16 maja 2015.

\r\n


Zapraszamy 10 maja do Parku Etnograficznego w Tokarni na XXIII Wytopki Ołowiu. W programie między innymi będą: pokazy elektrolizy miedzi, pokazy wytapiania ołowiu, targ z początku XX wieku, kiermasz wyrobów ludowych oraz pokazy rzemieślników.

\r\n

Jawor

U źródeł kultury

Kontakt:

ul. Jana Pawła II 6
25-025 Kielce
Tel.: 41 34 492 97
sekretariat@mwk.com.pl