Aktualności

Konkurs "Sfotografuj wiersz - Zwierszuj fotografię"
2016-09-14 09:54

8 września rozpoczął się wyjątkowy konkursu poetycko–fotograficzny „Sfotografuj wiersz – zwierszuj fotografię: edycja świętokrzyska”.

\r\n\r\n

Konkurs stanowi wyjątkowe połączenie tylko pozornie oddalonych od siebie dziedzin sztuki, jakimi są poezja i fotografia. Jego ideą jest stworzenie przestrzeni, gdzie swój artystyczny wyraz mogą zaprezentować młodzi fotografowie i poeci, których zadaniem jest zmierzenie się ze zdjęciami i wierszami bardziej doświadczonych artystów. Nietypowa forma konkursu ‒ w której poeci amatorzy muszą zmierzyć się z jednym z szcześciu wybranych zdjęć i je opisać, a młodzi fotografowie z jednym z sześciu wierszy ‒ sprawiła, że podczas poprzednich trzech edycji do organizatorów napłynęło ponad 350 prac (nie tylko z Polski).

\r\n\r\n

Idea edycji świętokrzyskiej

\r\n\r\n

Organizatorzy edycji świętokrzyskiej chcą nie tylko wyłonić najciekawsze zdjęcia i wiersze stworzone przez młodych artystów, ale również pragną przybliżyć odbiorcom poetów i fotografów, którzy swą artystyczną karierę rozpoczynali i kontynuują w województwie świętokrzyskim.

\r\n\r\n

Do edycji świętokrzyskiej zaprosiliśmy poetki: Irenę Żukowską-Rumin, Karolinę Bugajską i Agatę Sobotę oraz poetów: Adama Ochwanowskiego, Grzegorza Kozerę i Zdzisława Anatolskiego, którzy udostępnili nam jeden ze swoich wierszy– będą one punktem wyjścia dla fotografów biorących udział w konkursie. Z kolei poetów do napisania konkursowych wierszy inspirować będą fotografie Agnieszki Radlak, Andrzeja Borysa, Krzysztofa Zająca, Mieczysława Wrońskiego, Piotra Bienieka i Wojciecha Gepnera.

\r\n\r\n

Wiersze i fotografie dostępne są na stronie: jes.org.pl

\r\n\r\n

Prace można przesyłać do 25 września na adres: edycjaswietokrzyska@gmail.com

\r\n\r\n

Finał

\r\n\r\n

Prace finałowe zostaną wyłonione przez specjalnie powołane jury, w składzie: Joanna Figarska – prezes Stowarzyszenia Młodych Twórców „KONTRAST”, Maciej Myszka – prezes Stowarzyszenia JES Jakość – Energia – Starachowice, Anna Paluch – poetka i instruktorka teatralna oraz Szymon Piasta – artysta-fotografik.

\r\n\r\n

Finał projektu odbędzie się 8 października podczas specjalnie zorganizowanego wernisażu restauracji „Pod Sosnami” w Starachowicach.

\r\n\r\n

\r\n

Jawor

U źródeł kultury

Kontakt:

ul. Jana Pawła II 6
25-025 Kielce
Tel.: 41 34 492 97
sekretariat@mwk.com.pl