Aktualności


Rekrutacja otwarta- zapraszamy wszystkich którzy chcą podjąć naukę tańca pod okiem profesjonalnych instruktorów. Zajęcia są nieodpłatne.

\r\n\r\n

 

\r\n


Zespół Obrzędowy Kowalanki brał udział w konkursie kulinarnym "Zasmakuj Krainę kultur" organizowanym przez Lokalną Grupę Działania Białe Ługi.

\r\n


Zespoły folklorystyczne w świętokrzyskich gminach narzekają na brak pieniędzy. Problemem są dla nich wyjazdy na przeglądy oraz zakup strojów. Trudno też skorzystać z pieniędzy unijnych, bo zespołów nie stać na wkład własny.

\r\n


Podczas 40 Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie wystąpiły m.in. Zespół Pieśni i Tańca "LEŚNIANIE" z Leśnej, Zespół "KOWALANKI" z Kowali oraz Zespół Folklorystyczny "SIEDLECCZANIE" z Siedlec.

\r\n


II miejsce dla "Echa Łysicy" na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie!

\r\n


W Warszawie odbyło sie tradycyjne spotkanie noworoczne zorganizowane przez Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej.

\r\n


Zespół Obrzędowy Kowalanki podczas XII Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej „Teraz My” organizowanego w Warszawie w dniach 21-23 listopada -zdobyły II miejsce w kategorii pokaz obrzędowy, III miejsce w kategorii śpiew oraz wyróżnienie w gawędzie. Feliks Korban został nagrodzony jako solista.

\r\n\r\n

Przegląd ten powstał z myślą o animacji amatorskiego ruchu artystycznego Seniorów  i od lat służy wymianie ich doświadczeń oraz dokonań twórczych.

\r\n


Dużą wiedzą kulinarną wykazało się KGW Zespół Obrzędowy Kowalanki, które zdobyło I miejsce w „Turnieju Wiedzy Kół Gospodyń Wiejskich o żywności tradycyjnej i regionalnej”.

\r\n


Jerzy Szczepanek, realizator dźwięku od 50 lat związany jest z Polskim Radiem Kielce. To autor kilkuset reportaży a także wielu słuchowisk i koncertów, które na trwałe zapisały się w historii regionu. 

\r\n


Instytut Kultury Regionalnej i Dziedzictwa Narodowego "ENKOLPION" wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego zapraszają do wzięcia udziału w Kongresie Środowisk Kultury, który odbędzie się w dniach 22-23 października 2014 roku w Regionalnym Centrum Naukowo - Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim.

\r\n

Jawor

U źródeł kultury

Kontakt:

ul. Jana Pawła II 6
25-025 Kielce
Tel.: 41 34 492 97
sekretariat@mwk.com.pl